Продавець Safari Kyiv розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
820 відгуків
Київ, Україна
+380 (97) 038-00-75
"Safari Kyiv" - інтернет-магазин дозволеної зброї

Як вибрати приціл для пневматичної зброї: плюси і мінуси

Як вибрати приціл для пневматичної зброї: плюси і мінуси

Вибір типу прицілу залежить від тих завдань, які ми ставимо перед зброєю. Тобто те, що найбільше необхідно. Зручність і швидкість прицілювання при стрільбі на вскидку по рухомих цілях або, приміром, кучная стрільба з упору.

Можна виділити кілька типів прицілів, застосовних для стрілецької зброї:

 

Відкриті приціли

Апертурні (кільцеві і диоптрические) приціли

Оптичні приціли

Коліматорні приціли

Лазерні цілевказівники (ЛЦУ)

Відкриті приціли.

Відкритий приціл це цілик і мушка, розташовані на одній осі. Прицілювання здійснюється візуальним суміщенням прорізі цілика з мушкою і метою (досягнення співвісності). При правильному прицілюванні мушка повинна знаходитися в прорізі цілика так, щоб просвіт з правого і лівого боку був однаковий, а верхня грань мушки перебувала на одній висоті з верхньою межею цілика. Правильне поєднання мушки та цілика для різних типів відкритого прицілу вказано на малюнку нижче.

               Правильне прицілювання

Для пристрілки зброї прицільна планка регулюється по вертикалі і горизонталі. Набагато рідше можна зустріти регульовану мушку. На деяких пістолетах не регулюється і планка, у цьому випадку вважається, що купчастість даного пістолета не настільки висока, щоб виробляти «ювелірну» настройку.

Останнім часом набули поширення оптоволоконні мушки яскраво зеленого або червоного кольору. Вони полегшують прицілювання в сутінках.

Відкритий приціл однаково зручний як у стрільбі по рухомій мішені, так і по статичній.

На гладкоствольном дробовом зброю, де необхідна миттєва стрілянина на вскидку швидко рухомих цілях, цілик відсутня. Прицілювання здійснюється за рахунок прицільної планки на всю довжину стовбура і мушки, розташованої поблизу дульного зрізу у вигляді кульки. Це диктують умови стрільби – немає часу на тривале прицілювання і стрільба ведеться дробовым снопом.

Плюси – простота, мала маса, невибагливість, міцність, дешевизна.

Мінуси ― незручність в прицілюванні, що пов'язано з неможливістю одночасно сфокусувати зір на трьох точках (цілик, мушка, мета), які знаходяться на різній відстані від ока. Цей факт призводить до втоми очей при тривалих вправах у стрільбі. Відносно невисока точність стрільби.

 

Апертурні (кільцеві і диоптрические) приціли.

Кільцеві приціли ― схожі по конструкції, відкритими, але цілик являє собою або щиток з круглим отвором (апертурою), або кільце. Мушка тонка, часто по краях обрамлена кільцем або півкільцем для зручності прицілювання. Прицілюючись, стрілець дивиться через отвір (апертуру) в цілику, але при цьому не фокусуючись на ньому. Несвідомо вирівнює лінію прицілювання щодо світлого плями, проектованого апертурою на око. Регулюється приціл подібно відкритого. Лінія прицілювання довше, ніж у відритому прицілі, так як цілик розташований близько до ока, що в свою чергу позитивно позначається на точності. Дані приціли поширені на стрілецьку зброю країн НАТО.

                                            Гвинтівка М4 з кільцевим прицілом

Іноді апертурні приціли можна зустріти і на вітчизняному пневматичну зброю. Приклад – іжевська гвинтівка МР-514.

Плюси – хороший огляд навколо мети видимою через приціл (у відкритому прицілі видимість обмежена знизу цілком). Висока швидкість прицілювання в порівнянні з відкритим прицілом. Краща купчастість, ніж у відкритому прицілі.

Мінуси – цілик обмежує видимість за межами апертури. Не застосовні на пістолеті.

 

Діоптричний приціл

Диоптрические приціли – різновид апертурних прицілів. У діоптричних прицілах отвір в цілику дуже маленька, розміром з зіницю ока. Через даний отвір мета видно з великою різкістю, за що приціл і отримав свою назву.Щиток цілика досить великий, і повністю перекриває огляд. З усіх механічних прицілів діоптричний найточніший, але має обмежене поле зору і не годиться для стрільби по рухомим цілям. Завдяки цим якостям, в основному, набув поширення в спортивній кульової стрільби.

 

Плюси ― найкраща з усіх механічних прицілів купчастість стрільби.

Мінуси – вузьке поле зору через приціл. Відсутність огляду за цілком. Малопридатний для стрільби по рухомим цілям. Не застосовні на пістолеті.

 

Оптичні приціли.

Оптичні приціли – приціли для високоточної стрільби. Основна особливість ― збільшення видимої мети. Для прицілювання стрілець дивиться в окуляр прицілу, в якому видно прицільна сітка і мета. Наводячи перехресті прицільної сітки на мету, здійснюється прицілювання. При цьому варто врахувати, що око стрільця повинен знаходитися на оптичній осі прицілу і на певній відстані. При правильному прицілюванні через приціл не видно бічних окружних тіней.

                            Оптичний приціл

Різновидів оптичних прицілів дуже багато. Класифікувати їх можна за кратності збільшення і діаметром лінзи об'єктива. При маркуванні прицілів зазначаються два цих основних параметра.

Приклад:

(назва виробника) 4х32 – означає приціл кратності 4х з об'єктивом діаметром 32мм.

(назва виробника) 4-12х50 – приціл змінної кратності від 4х до 12х з об'єктивом діаметром 50мм.

Приціли малої кратності (3х-4х). Використовуються переважно для полювання і стрільби на малих дистанціях. Справа в тому, що чим більша кратність прицілу, тим менше кут зору (область, видима через приціл) при однакових діаметрах об'єктива. Оптичний приціл малої кратності Відповідно, якщо мета рухлива, її дуже складно «зловити» в зону видимості прицілу. А також при швидкому русі гвинтівки видимі об'єкти будуть швидко переміщатися і втомлювати очей.

Збільшити видиму область великим об'єктивом. Використання широкого об'єктива дає ще один плюс: у приціл потрапляє більше світла, він стає більш «світлим», що сприятливо для поліпшення видимості і зручності.

Приціли великої кратності (6х-16х і вище). Застосовуються для стрільби по статичним цілям, як правило, на відстані (для пневматики) більше 20 м. Ближче використовувати подібні приціли не доцільно із-за проблем з фокусуванням і малим кутом зору.Оптичний приціл великої кратності, з великим об'єктивом Подібні приціли досить громіздкі і важкі, що не зовсім зручно для полювання. Зате стрільба з верстата або упору їх стихія, на досить пристойній відстані можна бачити мету розміром з монету, тому це найкращий вибір спортсмена в бенчресте. Приціли з великою постійною кратністю досить рідкісні. Найчастіше це приціли зі змінною кратністю, яка регулюється комірчиком на трубці прицілу.

Для регулювання прицілу, встановленого на зброю, використовують бічні воротки, за рахунок яких здійснюється коректування переміщення прицільної сітки по горизонталі і вертикалі. Переміщення по вертикалі часто застосовується для коригування прицілу при стрільбі на різні дистанції. Для цього стрілок наносить на вороток шкалу (крок шкали індивідуальний і залежить від багатьох параметрів: БК кулі, початкова швидкість кулі тощо).

В оптичних прицілах використовуються різні типи прицільних сіток. Для стрільби в сутінках на деяких прицілах сітка підсвічується.

З допомогою прицільної сітки можна виміряти відстань до цілі, якщо відомі її розміри. Якщо змінна кратність, дистанцію треба визначати з урахуванням установленої кратності. Різновиди прицільних сітокНаприклад: при зміні кратності з 8х на 4х розмір картинки, яка поміститься між двома мілами (ризиками в прицільної сітки), при незмінній дистанції збільшиться в два рази, а розмір об'єктів на ній, відповідно, зменшиться у два рази. Прицілів з різноманітними прицільними сітками багато, тому до кожного додається інструкція, в якій описані способи вимірювання дистанції з допомогою прицільної сітки. Це можна з'ясувати також і досвідченим шляхом. Знаючи дійсні розміри об'єкта, видимого між ризиками прицілу, змінюючи дистанцію до об'єкта і кратність прицілу, можна легко скласти таблицю визначення дистанції до мети по кратності прицілу і розміром об'єкта в прицілі. Кроухантеры і мисливці орієнтуються на розмір тварини або птиці при визначенні дистанції до них.

Якщо довго вправлятися у стрільбі з оптичним прицілом, зажмуривая одне око, то очі швидко втомлюються. Хороша звичка не зажмуривая очі акцентувати увагу на видиму через приціл область. Вільний очей при цьому дає можливість швидко знайти мету.

На багатьох прицілах можливе регулювання діоптрій для короткозорого стрілка, коліщатко регулювання розташовується на окулярі.

Для зручності прицілювання можна застосовувати гумові наглазники вони гасять бічні відблиски світла.

Так як пневматична зброя не відчуває такої віддачі і вібрації при пострілі, як вогнепальна, вимоги до міцності оптичного прицілу нижче, що робить оптичні приціли для пневматики дешевше і легше, ніж для «вогнестрілів» (за винятком малокаліберних гвинтівок під патрон 22LR, до них застосовні ті ж приціли, що і на пневматику). Однак для ППП гвинтівок краще використовувати приціли для «вогнестрілів», так як пружина дає значні вібрації, які різко знизили термін служби «плюшевого» прицілу.

Для кріплення до зброї, використовуються кріпильні кронштейни вигляді кілець, два окремих або об'єднаних у моноблок (моноблок забезпечує більш жорстке кріплення, зручно монтувати і демонтувати приціл на зброю).

                               Кільця для оптичного прицілуКріплення моноблок

 

Трубка прицілу затискається в кільця, а кільця в свою чергу кріпляться до ствольної коробки зброї. Є два поширених типи кріплення до ствольної коробки: ластівчин хвіст і планка вівер. Кільця або моноблок, природно, треба вибирати відповідні типом кріплення на ствольній коробці.

Плюси – зручність в прицілюванні, збільшення розмірів видимої мети, і, як наслідок, зручність при тривалих вправах у стрільбі, а також висока купчастість стрільби.

Мінуси – велика маса (особливо великі приціли), що може призвести до порушення балансу гвинтівки і отже до втоми стрілка, особливо при стрільбі з рук. Дорожнеча. Досить складний пристрій. Початківці стрілки можуть зіткнутися з труднощами в налагодженні і пристрілці прицілу. На пістолеті не застосовні.

 

Коліматорні приціли.

Коліматорні приціли ― мабуть, найкращі приціли для стрільби по рухомій цілі. Вперше з'явилися в авіації, де швидкість прицілювання і правильне випередження при стрільбі по быстролетящим цілям чи не головна вимога до прицілу. У стрілецьку зброю почали застосовуватися порівняно недавно.

                 Коліматорний приціл

Стрілець прицілюється, поєднуючи прицільну марку з мішенню. При цьому очей зосереджений тільки на двох об'єктах світиться марка і мішень. Не потрібно суміщення оптичної осі прицілу з оком стрілка. При переміщенні очі щодо прицілу, візуально марка залишається на цілі, і переміщається щодо погляду стрілка. Тобто для точної стрільби не критично положення зброї відносно очі. Це дає масу переваг, у стрільбі з рук, у русі быстродвижущимся цілям і т. п. Коліматорний приціл добре підходить для полювання з дробовым рушницею.

Досягаються позитивні якості прицілу коліматора за рахунок його пристрою. Прицільна марка є відображенням на лінзі прицілу, спроецированным на неї джерелом світла. Через цю ж лінзу стрілець бачить мету, поєднуючи мета і марку, здійснює наведення зброї. Прицільні марки можуть бути різними: від найпростішої червоної точки, до фігур з кількома колами різного діаметру, які спрощують розрахунок попередження при стрільбі по рухомих цілях.

Деякі приціли мають невелике збільшення, зазвичай не більше 2х, яке вказується виробником.

Розрізняють два типи коліматорних прицілів відкритий і закритий.

Закритий коліматорний приціл

У закритому коллиматорном прицілі джерело світла знаходиться всередині корпуса, найчастіше виконаного в

вигляді трубки.Відображає лінза попереду утворює об'єктив і додаткова лінза ззаду трубки є окуляром. Оскільки джерело світла повністю закритий від зовнішнього середовища, і несхильний сирим погодних умов або забруднення. Проте за це доводиться розплачуватися найгіршим оглядом і скороченням поля зору через приціл.

 

 

 

Відкритий приціл коліматорний

Відкриті коліматорні прицелысостоят тільки з однієї лінзи і відкритого джерела світла. Конструкція, навпаки, надає хороший огляд стрілку, так як мета видно через невелику рамку з лінзою. Але така конструкція схильна до забруднення і впливу погодних умов, що може значно спотворювати на лінзу проектується зображення.

 

 

Кріпляться приціли безпосередньо на ствольну коробку, кріплення бувають двох типів ластівчин хвіст і вівер.

Плюси – зручність в прицілюванні як по рухомим цілям, так і статичним. Малі розміри і маса в порівнянні з оптичними прицілами. Можливість тривалих тренувань без втоми очі. Зручність використання на пістолеті.

Мінуси – приціл відкритого типу може засмічуватися.

 

Лазерні цілевказівники (ЛЦУ).

Лазерні цілевказівники (ЛЦУ) ― або як їх часто називають, лазерні приціли, створюють лазерний промінь. Вісь прицілу (лазерного променя) повинна бути паралельна осі ствола зброї. Прицілювання здійснюється наведення лазерного променя на ціль. Приціл зручний на малих дистанціях, дозволяє прицілюватися з будь-якого положення, не дивлячись на зброю. Однак при стрільбі по малорозмірним цілям варто враховувати, що вісь променя трохи зміщена щодо осі стовбура і брати поправку.Лазерний целеуказатель Стосовно до пневматичної зброї ЛЦУ любимо, в основному, власниками пістолетів, що виправдано пістолетними дистанціями. На багатьох пневматичних пістолетів і деяких гвинтівка є кріплення для лазерного прицілу під стовбуром ближче до дульному зрізу.

На армійському стрілецьку зброю лазерні цілевказівники з променем видимого спектру не застосовуються, так як видають місце знаходження стрілка. Їх замінюють прицілами з променем невидимого неозброєним оком світлового спектру, а зброю доукомплектовують спеціальної оптикою, через яку стрілок може бачити мітку променя. Виняток становлять штурмові групи, які ведуть швидкоплинний ближній бій, для них видимий лазерний промінь краще.

Плюси – зручність в прицілюванні, в основному за статистичним цілям. Стрільба з будь-якого положення, не дивлячись при цьому на зброю. Тривала тренування не стомлює очей. Зручність використання на пістолеті.

Мінуси – легко засмічується. Видає положення стрілка. Не має сенсу використання на великих дистанціях без додаткових прицільних пристосувань.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner