Огляд насоса Hatsan
Про насос для pcp гвинтівки Hatsan написано чимало, щоправда здебільшого сухі технічні характеристики. Я теж вирішив зробити щось на кшталт маленького фото-огляду. Дуже смішно читати огляди про автомобілі, які пишуть господарі прямо при виїзді з салону. Мовляв, усе добре, машина надійна.
У даному огляді подивимося на насос, який пропрацював трохи менше півроку, закачав близько 100 разів резервуари різних PCP гвинтівок до 200-210 атмосфер. Деякі оптимісти пишуть, що насосом можна забивати до 250 атмосфер, я такими речами не займався, експлуатував насос в штатному, паспортному режимі.
Отже, насос Hatsan. З коробки у мене фотографій немає, власне, нічого цікавого в них немає. Жодних апів, переробок третіх ступенів і інших приспособ не робилося. Дістав з коробки і почав працювати.
Зовнішній вид насоса в «закритому» і «розкритому стані:
Виробник заявляє наступні характеристики:
Довжина у розібраному стані 630 мм
Ширина 90 мм.
Товщина 40 мм
Робочий хід 455 мм.
Маса 2 кг
Насос складається з декількох частин, розглянемо їх детальніше:
Основу. Здоровенна сталева залізяка зі стопорним болтом, на який кріпиться саме тіло насоса. Все міцно і стійко, але є шанс при перенесенні втратити болт. Бережіть його.
Робочий циліндр насоса або як його ще назвати. В наявності манометр з ціною поділки -10 бар, різьбове з'єднання під шланг високого тиску і гвинт для стравлювання повітря. Зверніть увагу, зверху є фіксуюча кнопка, яка закриває насос і оберігає від випадкового відкривання. Дуже зручно.Манометр noname, з аналогічним манометром на гвинтівки Hatsan 44-10 показання збігалися, з манометром Wika показання розійшлися ~ на 10 бар при забиванні резервуара до 200. Не знаю наскільки це допустимо, будемо вважати похибкою вимірювань.
Шланг високого тиску. Нічим не примітний, звичайний шланг. Жорсткий. На шлангу різьблення 1/8" мама — підходить для всіх стандартних різьбових штуцерів.
Ручка насоса. Гумові накладки трохи ковзають. Не принципово, але треба за ними наглядати. Найцікавіше, конструкцією передбачений забір повітря через ручку. Плечі у неї порожнисті, в одному плечі імпровізований осушувач, в іншому ЗІП.
Осушувач. Ручка порожниста, повітря проходить через фільтр і імпровізований осушувач — пакетик силікагелю. Камради що тільки не роблять з цим пакетиком, але, на мій погляд, користі від нього нуль. Є думка, що потрібно осушувати повітря в зоні високого тиску, тобто за третьою сходинкою десь у підбурюючого гвинтика, але це вже серйозний ап, а від напиханной в ручку погані великого толку не буде.
ЗІП. Колечка, як їх зараз модно називати про-ринги. За весь час експлуатації мені не знадобилися, так я і насос не розкривав жодного разу.
Все обслуговування насоса зводиться до зберігання в сухому, темному місці, закритому від дітей і обробкою баллистолом після виїздів на природу.
Резервуари обсягами ~150 кубиків забивається зі 100 до 200 атмосфер за один могутній захід або два розслаблених. Звичайно, відразу стріляти після підходу до насоса не рекомендується — руки тремтять, але все не смертельно. Хід великий, в розібраному стані насос виходить довжиною більше метра, так що при ухваленні рішення про використання насоса враховуйте свої габарити. З досвіду експлуатації, худорлявий юнак ростом 170-180 см і вагою 70-80 кг опанує насосом на ура.
Мій висновок — треба брати. Ціна/якість на рівні.
P. S. Надувати повітряні кульки насосом зовсім не зручно, т. к. він дує сильно, але повільно і порівняно невеликими обсягами (насос задуває за один цикл 200-250 кубічних сантиметрів повітря).